Sledujte nás

naše služby

Nabízíme komplexní služby v oblasti designu a IT, abyste nemuseli už nikoho dalšího shánět. Navrhneme a zrealizujeme cokoli od vizitky po náročný eshop. Zajistíme realizaci grafických podkladů, polepů kanceláří i automobilů. Spolupracujeme s profesionálním fotografickým studiem. Zajistíme tak profesionální fotografie do sekce o nás i produktové fotografie do Vašeho eshopu. Staráme se o Vaši značku a to i v oblasti IT, kde Vám optimalizacemi ušetříme Vaše peníze a čas.

Budování značky (Branding)

Značka zjednodušeně není to, jak se vnímáte sami. Značka je to, jak Vás vnímá zákazník. Jak Vás vnímá zákazník. Dobrá zpráva je, že se to dá ovlivnit. A my Vám s tím rádi pomůžeme.

"Konzistence v komunikaci dle průzkumů vede ke zvýšení obratů až o 30 procent. Pro spoustu firem je značka / brand opravdu jen logo na tužce. Využijte toho, že komplexní branding praktikuje jen málo firem. Získejte tím náskok před konkurencí."

Základem je vizuální stránka. Ale hezká grafika automaticky neznamená úspěch. Design by měl vycházet z Vašich potřeb. Z toho, jaký je Váš cílový zákazník. Jaká je Vaše konkurence. Jaké jsou Vaše cíle.

Přečtěte si více.

WEBDESIGN
Nevyhovuje už stávající web Vašim potřebám. Začínáte s podnikáním a potřebujete jednoduchý web? Máte výrobky nebo služby a chcete je začít prodávat? Rádi Vám pomůžeme.
Dobře fungující web splňuje potřeby zákazníka. Je srozumitelný. Graficky odpovídá Vašim potřebám. A také cílové skupině.
Uděláme potřebné analýzy. Rychle navrhneme řešení odpovídající Vašim potřebám. A také rozpočtu. A dostaneme Vás do online světa. Připravíme administrativní prostředí. Malé změny tak zvládnete sami. Pro větší úpravy se dohodneme na servisu. Přečtěte si více.
IT ŘEŠENÍ

Především u rychle rostoucích značek může dojít ke ztrátám produktivity. Používáte postupy určené pro 5 zaměstnanců. Ale Vaše firma už jich má 50? Lepíte nedostatky dalším softwarem.

"Využíváme zaměstnance víc na to, aby předávali informace z jednoho systému do druhého? "

Dokážeme to vyřešit. Propojíme systémy, aby spolu komunikovali. Zjednodušíme každodenní administrativu. Nemusíte dělat to, co může probíhat samo. Navíc tak snížíte chybovost.

Přečtěte si víc.

LOGO
Logo je základ. Ale je třeba myslet na to, že samo o sobě fungovat nebude. U loga vycházíme z firemní kultury. Ale také konkurenčního prostředí. Cílové skupiny zákazníků. Zajímá nás Vaše historie i budoucnost.
Při vývoji loga proto úzce spolupracujeme s Vámi. Postupně se dostáváme k variantě, která splňuje všechny požadavky.
Od nákresů, návrhy směrů, po finální logo. Každá firma se pohybuje v jiném prostředí. I dodáváné varianty log odpovídají Vašim potřebám. Varianty pro sociální sítě, pro tisk, pro web. Každé použití má svá specifika. S námi to nebudete muset řešit. Podívejte se na podrobnější informace. A také ukázky log a zrychlený proces tvorby.
Tisková a digitální grafika

OldFriend sdružuje firmy, které dodávají nadstandardní servis. A my Vám tak můžeme kromě grafických služeb nabídnout i další.

Navrhneme Vám jakoukoli grafiku od tečky na propisce po bannery a billboardy. Připravíme příspěvky na sociální sítě, nebo online banner.

Díky spolupráci s Rawe zajistíme návrh, ale i realizaci polepu auta nebo kanceláře. Profesionání fotografka Nikol Obrová pak zajistí produktové fotografie, portréty a další.


Připravujeme podrobnější představení služeb. Využijete 30minutové konzultace zdarma a zjistěte víc.

BRANDING

Analýza značky   |   Průzkum trhu  |   Client Research  |   Logo  |   Brand Strategie  |   Online & IT   |   Tisková grafika  |   Sociální sítě

Cítíte, že Vaše značka se zastavila na mrtvém bodě, prodeje nestoupají, noví zákazníci nepřicházejí? BRANDING JE ZPŮSOB ZATRAKTIVNĚNÍ ZNAČKY PRO ZÁKAZNÍKY S VYUŽITÍM DESIGNU.

Slovo Branding je dnes poměrně nadúžívaným termínem (co to vůbec znamená Branding). Branding je způsobem zatraktivnění značky nebo produktu s využitím designu. Mnohdy je chybně chápán jako paleta grafických podkladů včele s logem. Jednotné hlavičkové papíry a logo na propiskách? To samo o sobě nebude fungovat. Při přemýšlení o vhodném Brandingu je třeba si položit několik klíčových otázek.

Konkurence, cílový zákazník, pozice na trhu. Důležité je také vnímání značky / produktu zákazníky. Vnímá Vás zákazník skutečně tak, jak se chcete prezentovat? Odlišujete se od konkurence? Jaký je Váš ideální zákazník? Skutečně řešíte problémy zákazníků. Jaké jsou Vaše (ne)výhody oproti konkurenci?

Cílem Brandingu je propojení současného stavu s Vaším očekáváním. Ať už je to větší zisk, více zákazníků, změna vnímání značky. (Re)branding je cestou k překonání „propasti“ mezi současným stavem a budoucím očekáváním. Pomůžeme Vám definovat klíčové překážky k uskutečnění Vašich cílů a najdeme jejich řešení. 

"ZNAČKA / BRAND NEJSOU REKLAMNÍ TUŽKY A PLAKÁTY. BRAND NENÍ TO, CO O ZNAČCE ŘÍKÁTE VY, ALE JAK JI VNÍMAJÍ VAŠI KLIENTI. POJĎTE TO OVLIVNIT!"

máte dobrý produkt? Umíte ho správně prodat?

Pokud jste nevyčerpali trh, může být na vině špatná komunikace. Tedy komunikace Vaší značky směrem k zákazníkům. Možná zákazníci zjednodušeně nerozumí tomu, co se jim snažíte říci. Nebo to říkáte způsobem, který se jich nedotýká. Způsob Vaší komunikace může oslovovat jinou cílovou skupinu. Ideální zákazník Vám uniká. Řešením je nalezení Vaší „identity“ jako podstaty značky. Provedeme analýzu trhu i chování zákazníků. Stanovíme vhodnou strategii. Pomůžeme s nastavením vhodného „jazyka“. Nastartujeme Vás k dosažení Vašich cílů. Pomůžeme vybudovat silnou trvalou značku. Jak?

CO ZAHRNUJE TVORBA „BRAND IDENTITY“?

Korporátní identita, budování značky, branding, brand identity. Jde o komplexní službu. Ta může zahrnovat všechny služby, které nabízíme. Vždy záleží na konkrétní značce. Především na tom, kde všude se prezentuje. Jste malý e-shop? Pak Vaše prezentace probíhá převážne on-line. Jste restaurace? Pak je rozsah „brand identity“ mnohem širší. Značku pak vnímají hosté od exteriéru po jídelní lístek. Podívejte se např. na Purple Bison Logo. Společné je vždy to, že Branding, nebo rebranding by měl přinést hmatatelné výsledky do budoucna. Ať už jde o zvýšení počtu zákazníků, větší prodeje, nebo připravenost pro vstup na zahraniční trh. Důvody mohou být různé a design i fungování značky navenek i uvnitř by tomu mělo odpovídat. Rozsah služeb vždy záleží na Vaší značce. Kde se nachází, kam směřuje a kam by se chtěla dostat. Jak vypadá konkurence, jací jsou cíloví zákazníci, jak se chovají? Vybudování silné značky předchází analýza prostředí, ve kterém se nacházíte, analýza zákazníků a jejich chování. Analýza se týká i firmy / značky samotné. Její historie, jejího očekávání. Toho, jak by měla být vnímána.

WEBDESIGN (UI/UX), aplikace

Webdesign   |   E-Shopy |  Řešení na míru  |   UI / UX  |   aplikace   |   WordPress   |   webflow

rychlý moderní responzivní web, aplikace, eshop? umíme! jednostránkový web i komplexní řešení. tvorba s důrazem na uživatele. Od průzkumů, user flow, wireframů a designu na míru po prezentaci plně funkčních prototypů

Připravíme jednostránkový web se stejnou radostí jako náročná komplexní řešení vyžadující práci developerů. Každý řešení připravujeme s ohledem na koncového uživatele. Navrhujeme logiku tak, aby dávala smysl pro uživatele i Vaší firmu. 

Zajistíme přípravu administrativního rozhraní, abyste si nejzákladnější úkony prováděli i bez nás nebo další firmy. Nabízíme ale také varianty následného supportu.

Je WordPress něco, v čem web nechcete? Nemusí být. Záleží na Vašich očekáváních a náročnosti webu. V případě malých projektů je výhodou jednoduchost následné správy a tím i nižší finanční i časová náročnost. Využíváme nejlepší pluginy k zajištění funkčnosti bez omezení. 

Specializace na Webflow. Moderní, dynamickou alternativou WordPress je Webflow. Systém, ve kterém lze vytvářet efektně vypadající a fungující stránky bez dopadu na rychlost. Chcete se ukázat před konkurencí. Pak je Webflow skvělým nástrojem, který je mezi Worpressem a programováním stránky, finační náročnost tak není stále tak vysoká.

Aplikace. Připravíme aplikaci na míru. Zajistíme User Research, sestavíme definici obecného uživatele nebo uživatelů (User Persona). Připravíme a otestujeme logiku aplikace na základě sestaveného User Flow a základních wireframech. Navrhneme vhodný design, připravíme funkční prototypy s využitím aplikaci jako Figma a Protopie. Zajistíme vývoj aplikace pro konkrétní prostředí. Případovou studii naleznete na stránkách Dribbble.

Poradíme Vám také s případnou funkční optimalizací. Podívejte se, jaké řešení jsme navrhli pro Chateau Mcely.

Využíváme nejlepší hostingové služby. V případě náročnějších eshopů cloud hosting pro ještě větší výkon. Zajistíme školení pro práci s webovými stránkami. Součástí smlouvy je také dohoda o následné správě a budoucí nastavení spolupráce. Dokončením webu pro nás spolupráce nekončí a jsme Vám dále k dispozici dle domluvy.

IT řešení na míru

Integrace   |   Automatizace  |   Notifikace  |   Procesní řízení  |   Vytěžování dat

LEPÍTE ADMINISTRATIVNÍ NÁROČNOST DALŠÍMI ZAMĚSTNANCI? PRACUJETE V PĚTI SYSTÉMECH, KTERÉ SPOLU NEKOMUNIKUJÍ? OPAKOVANĚ DĚLÁTE STEJNOU ČINNOST DOKOLA?

Každá firma je jiná. Mnohdy řešení, které bylo určené pro firmu s pěti zaměstnanci používáte ještě s 50? Pracujete v 5 různých systémech a na více místech zadáváte stejná data? Používané systémy spolu nekomunikují?

Optimalizací procesů a jejich automatizací se můžete zbavit zbytečné administrativy. Můžete zvýšit produktivitu svých zaměstnanců. Dokážeme Vám poradit s nejvhodnějším řešením a ušetřit náklady i čas.

Zajistíme integraci na účetní systém Pohoda nebo systém Helios. Dalé integraci na datové schránky nebo SAP.

Nastavíme e-mailové notifikace. Pomůžeme také s procesním řízením (workflow). Pracujeme se systémy na vytěžování dat s dokumentů s pomocí DocuX a Rossum – Elis. Navrhujeme automatizace vnitřních firemních procesů.

Podívejte se na možnosti optimalizace a vylepšení, které jsem navrhli pro Chateau Mcely.

logo

Průzkum trhu   |   Style Scapes |  Průvodce použitím  |   Varianty  |   Podpora používání

chcete být hrdí na své logo? chcete mít, čím se pochlubit? potřebujete používat logo v různých materiálech, ale s tím současným to prostě nejde?

Logo si můžete nechat vygenerovat online. Za pět minut a pár desítek dolarů je Vaše (tj. můžete si ho stáhnout). Pro někoho to může stačit. Pokud chcete logo, které bude opravdu Vaše, můžeme pomoci.

Tvorba loga, které Vás bude reprezentovat, nezabere hodinu. Ani dvě. Kvalitní logo je zapamatovatelné. A pokud se podíváte po významných značkách. Není ani potřeba, aby vykreslilo vše, co firma nabízí. Nike nemá v logu botu. Apple neprodává jablka, ani Puma zvířata.

V některých případech a odvětvích je tradičnější podrobnější zobrazování. Příkladem může být např. Pila Hynek. Obecně ale platí, že logo by mělo být takové, aby ho člověk zpaměti zvládl nakreslit.

Vytvoření takového loga nelze svěřit počítačovému softwaru, který Vám neodpoví na pozdrav. Pokud to myslíte se svou firmou a její prezentací vážně, je třeba se obrátit na specializované agentury.

Není ale jednoduché mezi takovými agenturami vybrat. Podívejte se na jejich práce. Zjistěte, jak při tvorbě loga postupují. Mnohdy nemáte moc šancí se k podobě vyjadřovat. Logo je hlavně Vaše. Vy byste také měli mít hlavní hlas při rozhodování.

V rámci našeho procesu je několik fází. Seznámení s klientem, jeho potřebami a důvody k tvorbě loga. Prozkoumáme konkurenci i cílovou skupinu. Připravíme standardně tři základní směry v podobě tzv. Style Scapes (Co to je? Podrobněji v článku amerických kolegů z The Futur). Style Scapes jsou v podstatě pomůckou v komunikaci mezi Vámi a námi. Jednoduše ztvárníme směr loga do grafické podoby. Vy tak ihned vidíte, kam v daném směru jdeme. Vyhneme se tak vzájemným nepochopením. Style scape zahrnuje barvy, písma, vhodně vybrané grafické podklady.

Veškeré podklady zůstávají Vám a bez Vašeho souhlasu nejsou nikde prezentovány. Na základě odsouhlaseného směru vznikají varianty budoucího loga. V této fázi jde o ručně dělané nákresy. Vybrané 3-4 varianty předkládáme k dalšímu posouzení. Vybraný návrh, včetně korektur následně převádíme do podoby křivek. Finální podoba loga je následně prezentována k odsouhlasení. 

Dle dohody následně také připravujeme různé alternativy loga pro různá použití. sociální sítě, reklamní tužka, billboard, logo pro aplikace, banner, aj. V rámci finálních podkladů předáváme všechny varianty. Volitelnou, i když doporučenou součástí je také Průvodce použití

To pro případ, že s logem následně budete už pracovat sami. Průvodce by měl zabránit chybnému použití. To by mohlo mít vliv na vizuální kvalitu vytvořeného materiálu. Dle dohody je možné převést autorská práva na logo a předat kompletní zdrojové soubory a dokumentace.

 

VIDEOPREZENTACE LOGA?

Chcete vytvořit videoprezentaci Vašeho loga? Pro Vás nebo pro ukázku klientům. Na základě požadavků Vám vytvoříme animaci loga. Podívejte se na následující prezentaci loga pro IRONWOOD.

jak vznikl nákres konečné podoby loga pro pilu hynek?

digitální, tisková grafika, seo

Lettering   |   Fotografie  |   Polepy   |   Marketingové materiály  |   SEO  

Na těchto sekcích momentálně pracujeme. Už brzy budou dostupné se všemi podrobnostmi

REFERENCE_

"Jsme start-up a není jednoduché se zorientovat v online světě. Pro tvorbu webu jsme poptávali několik firem. Většinou nešlo o řešení, které odpovídalo tomu, co jsme chtěli. Po doporučení jsme se obrátili na OldFriend a byla to skvělá volba. Kromě webu nakonec připravili i logo a další materiály, doprogramovali funkcionality na míru. Těšíme se na další spolupráci.“
- Eliška Fuxová, Cenná zásilka -
Měli jsme starý eshop, který neodpovídal našim představám. Během spolupráce na vytvoření nového jsme koupili nový stroj a nechali OldFriend kompletně vytvořit eshop s vizualizacemi produktů, texty, design. Zakomponovali jsme i platební bránu a kluci pomohli taky s integrací dopravců, takže už netiskneme každej štítek jako blázni a ušetříme díky tomu čas i stres z chyb.
- Ivanka Zilcherová, Rawe -
Nevěděli jsme kam úplně směřovat, zkusili jsme nabízenou konzultaci zdarma a nakonec z toho byla spolupráce na logu, našich stránkách i s eshopem. Kluci z OldFrienda nám pomohli s přípravou a realizací bannerů k propagaci v našem okolí. Rychlá spolupráce, drželi termíny a vyšli vstříc našim přáním, hlavně u loga.
- Michal Hynek, Pila Hynek -
kategorie

Přehled služeb

Design

IT Řešení

sdílet stránku
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
White logo OF on transparent background

Pomáháme start-upům i zaběhlým firmám překonat nejistotu při tvorbě a sjednocení vizuální komunikace a s optimalizací firemních procesů s využitím designu a IT technologií.

Pomáháme tvořit silné efektivně fungující značky atraktivní pro klienty, značky udávající směr.